Knuckles (2024)
2024 Knuckles 2024, odcinek 3
odcinek Knuckles (2024)

The Shabbat Dinner

5,4 8
ocen
5,4 10 1 8
Knuckles
powrót do forum 3 odcinka

Końcówka odcinka 3

ocenił(a) serial na 6

Gdybym był prezesem Paramountu, to temu, kto wpadł na pomysł, by ten odcinek opowiadał o tym, jak tytułowy futrzak towarzyszący swojemu "uczniowi" na niezręcznej szabasowej kolacji, dałbym podwyżkę już za sam koncept.

Temu, kto wpadł na pomysł, by matka "ucznia" powiedziała o tytułowym futrzaku, że "w zasadzie jest żydem" (bo jego rasa została wymordowana przez antropomorficzne sowy), po czym nawiązywała do technik samoobrony stosowanych przez IDF, dałbym podwójną podwyżkę za nienaganne użycie ironii.

A temu, kto wpadł na pomysł bijatyki w kuchni, która wygląda, jakby została nakręcona jednym ujęciem (ze świeczkami szabasowymi w centrum kadru), oddałbym całą swoją fortunę, a następnie skoczył z mostu pod pociąg.

Nie mogę sobie nawet wyobrazić, ile kilogramów zioła musiał wypalić scenarzysta, zanim wymyślił coś takiego. Cudo.

de_dust2

Skoro ,,Cudo" to czemu dałeś tylko 6

ocenił(a) serial na 6
Lukaszlg896

1) Chciałem serial o Knucklesie, a nie o tym jełopku (Wade), co w filmach był na 5 minut i żeby rozluźnić sytuację i/lub pchnąć fabułę do przodu.
2) Wątki typowo "ludzkie" gryzą tu bardziej niż w Sonic 2, bo tu dedykowane im są caluchne odcinki, podczas gdy, jak już wspomniałem, chciałem serial o Knucklesie.
3) Serial zbyt często stara się być "whimsy" i "goofy", co po jakimś czasie po prostu męczy (yyy, bo chciałem serial o Knucklesie?).
4) Fabularnie to dosłownie kopia Sonica 1. Owszem, podmienili maczo-gliniarza Toma na tego jełopka, co dało wiele fajnych rezultatów, ale mimo wszystko cała historia bit po bicie jest tą samą z Sonica 1. A ona nie była jakaś tam ciekawa. Wręcz przeciwnie.
5) Trochę wstyd, że ta pojedyncza sekwencja z odc. 3 jest bardziej imponująca od "wielkiego finału" w odc. 6. Być może to była kwestia budżetu, nwm.
6) Serio nie chcieli zostawić jakiegoś fajnego smaczka, który połączyłby całość z Sonic 3? No chyba, że...
7) ...ten jednorazowy gag o "incydencie z 1974 roku", który ciągnie się przez kilka ładnych minut, miał być dokładnie takim smaczkiem. W takim przypadku pozostaje mi wyłącznie kręcić z politowaniem głową, bo wtedy Shadow będzie najprawdopodobniej miał caluchną sekwencję wspominania tego, jak 50 lat temu zrujnował jakimś jełopom z Vegas mistrzostwa kręglarskie, bo urzędasy z FBI właśnie zabiły mu siostrę. W tok myślenia writing roomu nie wnikam, bo na chwilę obecną walenie wiadra pozostało ich jedynym źródłem inspiracji.
8) CHCIAŁEM SERIAL O KNUCKLESIE!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones