PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=319682}

Twarda sztuka

Georgia Rule
6,6 28 390
ocen
6,6 10 1 28390
Twarda sztuka
powrót do forum filmu Twarda sztuka

Głowna bohaterka bardziej przypominala dziwke niż dziewczynę z tak ciezkim przezyciem

wtf??

ocenił(a) film na 8
Jestem_Finem

Często ludziom się wydaje, że ofiara powinna pasować do ich stereotypu, czyli płacząca, cicha, siedząca w kącie, a nie zawsze tak jest.
I kiedy tak nie jest to wtedy myślą, że może w ogóle nie jest ofiarą, że może sama chciała. Bohaterka przez to co przeszła jest skrzywiona, a nawet wypaczona emocjonalnie. Ale to nie jest jej winą. Nie uwiodła swojego ojczyma a to dlatego, że była tylko 12- letnim dzieckiem. Ludzie powinni nauczyć się patrzeć głębiej, a jeśli nie potrafią to po prostu nie oceniać. Tutaj pół biedy - to tylko film ale niestey w prawdziwym życiu ofiary gwałtu czy molestowania sa traktowane jako winne właśnie przez takie powierzchowne spojrzenie.

Jestem_Finem

Ho ho ale psychologia.
Może to była reakcja obronna? Wyparcie ze świadomości?

ocenił(a) film na 8
maIinowa

Nie wiem czy wyparcie ze świadomości, ale napewno reakcja obronna. Takie przeżycie musi być straszne nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić, dlatego jestem daleka od oceniania czy tym bardziej potępiania takich osób.
A psychologiem nie jestem - choć sama siebie zaskoczyłam jaki psychologiczny post mi wyszedł ;D

HollyShannen19

Hmm,ale mój post był skierowany do autora tematu a nie do Ciebie:)
A z Twoją wypowiedzią się zgadzam ;)

ocenił(a) film na 8
maIinowa

Rzeczywiście, wybacz nie zwróciłam uwagi :)

ocenił(a) film na 9
Jestem_Finem

ach te stereotypy... bo przeciez gwalcona i molestowana w przeszlosci dziewczyna powinna nie wychodzic z domu, plakac, ciac sie i planowac samobojstwo. a skad my niby mozemy wiedziec, jak czlowiek zareaguje w takiej sytuacji? Kazdy na swoj sposob, sa rozne mechanizmy obronne, tego nawet psycholog nie przewidzi. widac z zewnatrz silna dziewczyna.

a tak jako przyklad na przelamanie stereotypow przytocze historie molestowanej dziewczyny, ktora zszokowala i zburzyla wszystkie moje wyobrazenia odnosnie tego tematu.

Wiecie, co mowila?
Że najgorsze bylo dla niej nie to, ze gwalcil ja ojciec, ale to, ze czasami czerpala z tego fizyczna przyjemnosc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones